Sporti

Ndërron jetë legjenda angleze, shënoi njërin nga golat e fitores në finalen e madhe të botërorit 1966

12/21/2019 18:46
nga:M K

Legjenda angleze, Martin Peters, ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare.

Kështu ka konfirmuar para pak çastesh në rrjetin social “Twitter”, federata angleze, shkruan GazetaBlic.

Peters kishte shënuar golin e dytë në fitoren e madhe në finale të botërorit 1966 përballë Gjermanisë, hera e parë dhe e vetme kur “albionët” kishin fituar trofeun më të çmuar në rruzull.

Më poshtë edhe postimi i plotë:

/GazetaBlic/

11/17/2019 23:53

Prishtinë, dyshohet se ka humbur një tifoz anglez