Sporti

Ndërron jetë ish-kampioni i botës në boks, xhaxhai dhe trajneri i Floyd Mayweather, Roger Mayweather

03/17/2020 23:35
nga:M K

Ka ndërruar jetë në moshën 58 vjeçare, Roger Mayweather.

Ish-kampioni i botës në boks në dy kategori të ndryshme dhe njëherit xhaxhai e trajnerit i Floyd Mayweather, Roger, ndërroi jetë sot, përcjell GazetaBlic.

Gjatë karrierës së tij të bujshme 17 vjeçare, zhvilloi gjithsej 72 luftëra.

Ikjen e tij për në amshim e konfirmuan para pak çastesh mediat ndërkombëtare të sportit.

/GazetaBlic/

05/12/2020 17:28

Ndërron jetë ikona e sportit gjilanas