Lajme

Ndahet nga jeta luftëtari Rexhep Ahmeti, Haradinaj ngushëllon familjen

12/09/2019 08:52
nga:B. D

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka shkruar për bashkëluftëtarin e tij nga Zona Operative e Shalës, Rexhep Ahmeti, i cili është ndarë nga jeta, shkruan GazetaBlic.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka shkruar se këtë e lajm e priti me pikëllim, ndërsa Ahmeti do të kujtohet përherë si luftëtar i dalluar i Zonës Operative të Shalës.

Ai u ka shprehur ngushëllime gjithë familjarëve të Ahmetit për këtë humbje të madhe të tyre.

Shkrimi i Haradinajt i plotë:

Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tonë, Rexhep Ahmeti.

Ahmeti do të mbahet mend si luftëtar i dalluar i Zonës Operative të Shalës, që vazhdoi kontributin dhe angazhimin e tij edhe në liri, duke edukuar brezat të tërë.

Sot ndajmë dhembjen me familjarët dhe miqtë e tij, të cilët duhet të jenë të fortë dhe krenarë që jetuan me të.

Ngushëllime familjes dhe bashkëluftëtarëve!

RH

Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta të bashkëluftëtarit tonë, Rexhep Ahmeti.Ahmeti do të mbahet mend si…

Publiée par Ramush Haradinaj sur Dimanche 8 décembre 2019

06/16/2020 16:22

​Haradinaj: AAK-ja ka bërë vepra të mëdha që janë ne themelet e shtetit