Lajme

Nasim Haradinaj paraqitet pranë zyrave të OVL-së

09/25/2020 15:59
nga:F K

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj përfundimisht ka shkuar pranë zyrës së OVL-së, për të cilën më herët deklaroi se s’do të paraqitej.

Haradinaj aktualisht po zhvillon takim me kryesinë e organizatës, ndërsa bëhet e ditur se do të ketë një deklaratë për media.

Ky takim vjen pasi EULEX ka bastisur zyrat e OVL-UÇK-së dhe ka arrestuar kryetarin e kësaj organizate, Hysni Gucati./GazetaBlic

Pamje të papublikuara më parë – Kështu nisi aksioni i EULEX-it brenda zyreve të OVL UÇK-së

Pamje të papublikuara më parë – Kështu nisi aksioni i EULEX-it brenda zyreve të OVL UÇK-së

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 25 septembre 2020

Organizata e Veteranëve të UÇK-së, thërret mbledhje urgjente në orën 15:00