Sporti

Nainggolan flet për të ardhmen dhe sezonin e parë me Interin

05/15/2019 17:00
nga:Ideal

Radja Nainggolan ka dhënë një intervistë për ‘Het Nieuwsblad’ dhe ka folur për sezonin e tij të parë në Inter si dhe për betejat e tij me ekipin kombëtar.

“Milan është shumë ndryshe nga Roma – këtu mund të eci në rrugë pa probleme”, në Romë ishte e pamundur, përcjell GazetaBlic.

“Doja të jepja më shumë për Interin – por ne bëmë më të mirën dhe jemi pranë kualifikimit në Ligë e Kampionëve.

“Sidoqoftë, ende ndihem i ri dhe dinamik – Lëndimi që kisha në fillim të sezonit kishte një ndikim të madh besojë unë.

BELGJIKA – “Unë pashë të gjitha ndeshjet e Kupës së Botës në Rusi – ishte e pabesueshme, një rezultat i jashtëzakonshëm.

“Është e trishtuar dhe e pabesueshme por i thashë tifozëve – se nuk dua të luaj më për Belgjikën dhe kjo është ajo që bëra “, përfundoi Nainggolan.

/GazetaBlic/