Lajme

Na pret mot më ndryshe në këtë vikend

10/27/2017 16:27
nga:D.I

Fushat me presion të lartë atmosferik, mbi vlerat e normales që ishin prezent gjatë ditëve të fundit janë duke u dobësuar në mënyrë rapide duke krijuar kushte për vranësira, reshje shiu dhe ulje të temperaturave për 8-10 gradë Celsius.

Të shtunën priten reshje shiu të cilat vende-vende do të vazhdojnë edhe ditën e diel me intensitet më të dobët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi deri 13m/s.

10/22/2018 20:10

Ky mot na pret gjatë ditës së nesërme