Lajme

Mustafa: S’mund të them a do të ketë koalicion

01/16/2020 22:45
nga:B. D

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, nuk ka qenë në gjendje të thotë nëse do të ketë marrëveshje të koalicionit me Lëvizjen Vetëvendosje.

Mustafa ka folur të enjten në RTK.

“S’mund ta them, s’mund ta prejë sot se a do të ketë a s’do të ketë. Jemi të përkushtuar për marrëveshje, të dy palët. Unë pres dhe shpresoj që këtë mund ta bëjmë dhe do ta bëjmë”, ka thënë ai.

Mustafa i ka quajtur gabime deklarimet e zyrtarëve të dy subjekteve që nxjerrin detaje të negociatave për publikun. “Marrëveshja nuik bëhet pa e ruajtur nivelin”, ka thënë Mustafa.

09/17/2020 18:43

Hoxhaj: Isa Mustafa i facebookut nuk është i vërteti, po e mbronë Hotin nga kompromiset ku e ka futur vendin