Lajme

Mustafa: Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës

06/15/2017 19:36
nga:M H

Rrustem Mustafa nga Partia Demokratike e Kosovës  përmes një shënimi në Facebook, ka thënë që kryeministër i Kosovës do të jetë Ramush Haradinaj.

Shënimi i plotë:

Në afat rekord pas përfundimit te procesit zgjedhor do të kemi formimin e Qeverisë nga PDK dhe koalicioni fitues me kryeministër Ramush Haradinaj…
Mentaliteti me performanca të dobëta, jo krijuese dhe jo zhvillimore, në raport me interesat publike e shoqërore, do të largohen nga qeverisja…

06/21/2018 13:21

Kjo është kërkesa nga Zyra e Kryeministrit drejtuar Ministrisë së Financave për rritjen e pagave