Lajme

Mustafa: Fituesi jemi ne, koalicioni me qytetarët më 11 qershor!

06/09/2017 23:58
nga:Gazeta Blic

Kryeministri në largim i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa i cili njëherit është edhe kryetar i LDK-së, është shprehur i bindur se partia e tij së bashku me AKR-në dhe Alternativën subjekte këto me të cilat kanë marrëveshje koalicioni do të dalin fituese nga zgjedhjet e 11 qershorit.

Mustafa, theksoi se të gjithë po e pranojnë se lista për deputetë e Koalicionit LDK-AKR-Alternativa-Lëvizja për Drejtësi, është më e mira.

“dhe prof. Avdullah Hoti, për Kryeministër.
Atëherë, fituesit jemi ne! Koalicioni me qytetarēt më 11 Qershor 2017!
Urime”, ka shkruar ai ne Facebook.

Në garë në zgjedhjet e të dielës janë 26 subjekte politike nga to 5 koalicione dhe 19 parti si dhe 2 nisma qeveritare. /Gazeta Blic/

06/19/2018 10:49

Në 7 vjetorin e vdekjes, Mustafa përkujton Nekibe Kelmendin