Sporti

Munishi kërkonte ndërprerjen e kampionatit, Ballkani thotë se ishin çdo herë pro rinisjes së tij

05/21/2020 14:10
nga:M K

Tash e disa javë diskutime për rifillimin e kampionatit, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi ishte kategorikisht kundër.

Kjo për shkak se kishte gjasa të shpallej kampion. Megjithatë, kështu nuk thotë edhe klubi portokalli, që ndoshta për shkak të vendimit të autoriteteve për të vazhduar kampionati, kanë ndryshuar çasjen, përcjell GazetaBlic.

Përmes një komunikate të publikuar para pak çastesh në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook”, Ballkani thotë se ka plane afatgjate dhe se çdo herë kanë qenë të interesuar për të rinisur.

Më poshtë edhe postimi i plotë i para pak çasteve:

https://www.facebook.com/Ballkani1947/posts/2622635647974137

/GazetaBlic/

09/19/2020 15:48

Formacionet zyrtare: Besa – Ballkani