Lajme

Muharrem Nitaj i AAK-së e publikon një “sondazh”: Kjo është partia e parë aktualisht!

09/11/2019 11:30
nga:Gazeta Blic

Kandidati për deputet nga koalicioni Aleanca për Ardhëmrinë e Kosovës- Partia Social Demokrate, Muahrrem Nitaj, ka nxjerr një sondazh të ri.

Sipas tij, ky sondazh e nxjerr fitues Koalicionin AAK- PSD, raporton Gazeta Blic. Nitaj ka shkruar se diferenca e AAK- PSD me të dytin është 1.2 për qind.

“I kemi lene mbrapa gjithe te tjeret. AAK-PSD Kosove 100%, 1.2 % para te dytit, po pritni se hala nuk keni pare asgje…Shihemi me 6 Tetor!!!

#meRamushHaradinajnKryeminister”, ka shkruar ai.

Në anën tjetër, edhe partitë tjera po thonë se në bazë të sondazheve janë partitë e tyre të parat.

 

Krasniqi: Kufiri dhe dialogu me Serbinë nuk janë pronë e asnjë individi!

05/30/2020 23:40

Besnik Tahiri flet për emrat e ministarve nga AAK dhe jep detaje për formimin e Qeverisë