Sporti

Mourinho merr një lajm të keq pas fitores ndaj Cityt, i dëmtohet super futbollisti

11/22/2020 09:31
nga:Lorik J

Tottenham mund të jetë pa mbrojtësin Toby Alderweireld për të ardhmen e parashikueshme, por Mourinho këmbënguli se askush nuk ishte fajtor për dëmtimin e qendërmbrojtësit në fitoren 2-0 ndaj Manchester City.

Belgu luajti në fitoren e së shtunës që çoi Spurs në krye të Premier League falë golave nga Son Heung-min dhe zëvendësuesi Giovani Lo Celso, përcjell GazetaBlic Sport.

“Është lajm i keq. Është një dëmtim muskulor ”, tha Mourinho.

“Kohën e dëmtimit natyrisht që nuk e dimë, duhet të presim, por është një dëmtim i vështirë me siguri. Në Premier League kemi tre qendërmbrojtës, në Europa League nuk kemi Joe Rodon, kemi vetëm dy, por kështu është futbolli. Ne nuk kemi askënd për të fajësuar. Ai luajti në ndeshjet ndërkombëtare që ekipit i duheshin për të fituar për t’u kualifikuar. Me ne ai po luan shumë mirë, ne vendosëm ta luanim në vend që ta pushonim.”

“Askush nuk ka faj, vetëm të shpresojmë se do të rikuperohet sa më shpejt të jetë e mundur”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport