Sporti

Mourinho me gjest epik, ja momenti kur tenton t’i zbulojë taktikat e stafit të Southamptonit

01/01/2020 18:11
nga:Lorik J

Jose Mourinho nuk ka start mjaft të mirë tek Tottenham deri më tani.

Spurs nuk kanë treguar shenja të vërteta të përmirësimit dhe humbja e tyre 1-0 ndaj Southampton sot përshkruan formën e tyre të dobët, përcjell GazetaBlic.

Dhe zhgënjimi u shfaq edhe tek Mourinho në fazat e fundit të pjesës së dytë, kur iu dha kartoni i verdhë nga Mike Dean pasi ai iu afrua stolit të Southampton.

Portugezi dukej se i tha diçka anëtarit të stafit të Southampton, ndërsa ata pretendonin që Mourinho po kërkonte të shikonte taktikat e tyre.

Për këtë gjest Mpourinho u ndëshkua me të verdhë…

/GazetaBlic/