Sporti

Mourinho flet për të ardhmen e tij – Zbulohet e vërteta

05/25/2019 17:56
nga:Ideal

Ish-trajneri i Chelseas, Manchester United dhe Interit, Jose Mourinho ka folur për të ardhmen e tij dhe ka thënë se vendimi i tij do të jetë më shumë racionale sesa emocional.

Mourinho u shkarkua nga Manchester United në fund të vitit të kaluar dhe ka qenë i lidhur për një lëvizje me shumë klube që nga ajo kohë, shkruan GazetaBlic.

Skuadra e Monacos ishin të interesuar për “Special One” – por nuk rezultoi të ketë diçka dhe kështu ai zbuloi të ardhmen e tij në ‘Sky Sports’.

Mourinho tha: “E ardhmja ime? Sinqerisht nuk e di. E vetmja gjë që unë di është se unë nuk mund të jem emocional, duhet të jem racionale.

“Unë nuk dua që ta zgjedh një skuadër veç sepse dua të punoj – unë duhet të zgjedh projektin e duhur për mua, motivimin e duhur.

“Unë dua të bëhem më i fortë se kurrë, po studioj shumë – po punoj shumë me bashkëpunëtorët e mi për t’u bërë një ekip i madh dhe të jem gati për të bërë gjëra të mëdha përsëri – mendoni, bëni analiza dhe merrni vendimin e duhur “, tha Mourinho.

/GazetaBlic/