Lajme

Moti mbi vendin tonë

12/06/2017 07:24
nga:M H

Gjatë kësaj periudhe të parashikimit vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik .gjatë ditës së sotme parashihet të ketë intervale me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -5 deri-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s./

 

 

12/10/2018 11:21

Sylë Tahirsylaj tregon se çfarë dimri na pret!