Lajme

Moti i keq në Afganistan lë të vdekur 39 persona

01/15/2020 16:19
nga:B. D

Në Afganistan, shirat dhe përmbytjet kanë lënë të vdekur 39 njerëz dhe kanë dëmtuar rreth 300 shtëpi që nga e diela.

Shiu i madh që Spin Boldak, një qytet në kufi me Pakistanin, e ktheu festën e fejesës në tragjedi kur shtëpia u rrëzua duke lënë të vdekur gjashtë persona dhe plagosi 11 të tjerë.

Të hënën, banorët e kryeqytetit afgan, Kabul, ku temperaturat ranë në -15 gradë Celsius e lanë në gjysmë rrugën duke vozitur dhe dolën të punojnë që ta heqin borën.