Lajme

“Mosformimi i qeverisë është vazhdim i kontrollit të institucioneve nga monopolet dhe atyre që kundërshtojnë koalicionin VV- LDK”

01/20/2020 13:40
nga:B. D

Deputeti i VV-së, Haki Abazi, ka komentuar vonesat e koalicionit VV-LDK, shkruan GazetaBlic.

Abazi ka thënë se krijimi i qeverisë Kurti është realizimi i vullnetit të qytetarëve që votuan më 6 tetor.

Sipas tij, mosformimi i qeverisë është vazhdimi i kapjes së shtetit, i krimit e korrupsionit dhe kontrollimi i institucioneve nga monopolet dhe atyre që po e kundërshtojnë këtë koalicion për interesa të veta klanore e grupore.

Shkrimi i tij:

Krijimi qeverisë Kurti është realizimi i vullnetit qytetar të 6 tetorit. Mosformimi në anën tjetër është vazhdim i kapjes së shtetit, vazhdim i krimit dhe korrupcionit dhe kontrollit të institucioneve nga monopolet dhe atyre që po kundërshtojnë koalicionin LVV- LDK për interesa te tyre klanore e grupore.

Krijimi qeverisë Kurti është realizimi i vullnetit qytetar të 6 tetorit. Mosformimi në anën tjetër është vazhdim i…

Publiée par Haki Abazi sur Lundi 20 janvier 2020

04/05/2020 17:04

Haki Abazi: Veriu është i ndarë shkaku i Thaçit