Lajme

Momenti i votimit të Qeverisë Haradinaj! (VIDEO)

09/09/2017 20:03
nga:Gazeta Blic

Ramush Haradinaj ka marrë besimin e deputetëve që të jetë Kryeministër i Qeverisë së re të Kosovës.

Më 61 vota pro është zgjedhur kryeministër i nominuari për këtë post nga koalicionit PANA Ramush Haradinaj. Ndërsa një deputet ka apstenuar.

Ndërsa kundër kësaj qeverie në krye me Haradinajn nuk pati asnjë votë, kjo pasi që deputetë nga radhët e VV-së, LDK-së dhe Alternativës e kanë lëshuar sallën e Kuvendit të Kosovës në shenjë proteste, pas refuzimit të kërkesës për debat rreth përbërjes së qeverisë së re.

Ky është momenti i votimit:

06/23/2018 15:52

​Haradinaj pas rizgjedhjes: Nuk kam me u ndal së punuari për AAK-në dhe Kosovën