Sporti

Momenti kur polici i Kosovës nuk ia zgjatë dorë zyrtarit të Crvena Zvezdës

10/10/2019 10:31
nga:Ideal

Federata e Futbollit e Kosovës dje kishte marrë vendim që të anulohej ndeshja ilegale ndërmjet Trepçës së Veriut dhe Crevena Zvesdës – për faktin se kjo ndeshje nuk është në kuadër të FFK-së dhe për këtë nuk mund të zhvillohej në territorin e Republikës së Kosovës.

Me ndihmën e Policisë së Kosovës, autobusi i klubit serb u ‘bllokua’ në pikën kufitare në Jarinje, shkruan GazetaBlic.

Pra, ndeshja e paraparë të zhvillohet në Zevçan – u transferuan në një qytet të Serbisë.

Por vëmendjen e kosovarëve e mori veprimi i policit nga Kosova i cili nuk ia zgjatë dorën zyrtarit të Crvena Zvezdës.

Më poshtë pamjet:

VIDEO