Sporti

Momenti kur Messi brenda pak sekondave driblon pesë lojtarë të Uruguait

11/19/2019 10:20
nga:Natyra

Lionel Messi ka pasur një paraqitje të jashtëzakonshme në barazimin 2:2 të Argjentinës në miqësore kundër Uruguait.

Ylli i Barcelonës shënoi në mintuëne 90’ nga penalltia për të barazuar në 2:2 rezultatin.

Por, para se të shënonte nga penalltia, Messi pati edhe disa momente tjera në fushë.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë arriti që në një moment të driblonte pesë lojtarë kundërshtarë.

Argjentinasi fillimisht dribloi tre prej tyre, u rrëzua në dhe në ngritje e sipër dribloi edhe dy të tjerë.

12/13/2019 17:12

Ronaldinho: Messi nuk është më i miri në histori