Cult

MKRS shpërndan libra, përfshin edhe Preshevën, Bujanocin e Medvegjën

03/03/2021 11:53
nga:Gazeta Blic

Ministria e Kulturës ndan nga 210 tituj librash për secilën bibliotekë komunale në Kosovë.

Drejtori i Bibliotekës së Prishtinës, Mynish Hyseni, tha se gjendja e bibliotekave të qyteteve është e rëndë, prandaj i gëzohen çdo dhurimi të librave që i bëhet, si nga ministria apo nga kushdo qoftë.

Ndërkaq, Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi, tha se këtë fond e shpërndajnë në 37 komuna të Kosovës, si edhe në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc.

Kurti paralajmëron transformim të sistemit të Drejtësisë në Kosovë: Duam gjykata normale, jo speciale