Mjafton një gol i Luis Suarez, mbyllet pjesa e parë në “Camp Nou”

05/01/2019 21:50
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit gjysmëfinal të Ligës së Kampionëve, Barcelona – Liverpool.

Vendasit po avansojnë 1-0 me golin e “ishit” të Liverpoolit, Luis Suarez, i cili realizoi në minutën e 26-të, shkruan GazetaBlic.

Mjaftoi një devijim i lehtë për ta tundur rrjetën e portierit Allison, e që i parapriu një asist tejet i bukur nga mbrojtësi i majtë spanjoll, Jordi Alba.

Ajo që i’a vlen të përmendet është fakti se të dyja skuadrat po aplikojnë futboll të hapur, derisa nuk munguan rastet e mira për shënim.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në fraksionin e dytë, derisa ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.