Lajme

Mitrovicë, vetura godet çiklistin

02/14/2018 10:21
nga:Gazeta Blic

Të martën në rrugën “Driton Veliu” në Mitrovicë, një i dyshuar derisa ka qenë duke drejtuar veturën, ka goditur një çiklist.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në tretman mjekësor në Spitalin Rajonal-Mitrovicë, ku më pas edhe është liruar.

Rasti i proceduar mbetet nën hetime, njofton Policia e Kosovës.

02/19/2019 18:40

Pesë të vdekur nga gripi i derrit në Kosovë, në Infektivë paraqiten 11 raste të reja