Lajme

Mitrovicë, vetura godet çiklistin

02/14/2018 10:21
nga:D.I

Të martën në rrugën “Driton Veliu” në Mitrovicë, një i dyshuar derisa ka qenë duke drejtuar veturën, ka goditur një çiklist.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar në tretman mjekësor në Spitalin Rajonal-Mitrovicë, ku më pas edhe është liruar.

Rasti i proceduar mbetet nën hetime, njofton Policia e Kosovës.

02/17/2018 12:27

Policia e Kosovës arreston dy persona në Prishtinë për shkak të “Falsifikimit të Dokumenteve”