Sporti

Minuta e pestë dhe vjen goli i parë në Suharekë, ndryshim rezultati në duelin Ballkani – Llapi

07/08/2020 17:08
nga:M K

Ballkani ka kaluar në epërsi ndaj Llapit me të filluar takimi.

Mjaftuan vetëm pesë minuta lojë që vendasit ta shënojnë golin e avantazhit, përcjell GazetaBlic.

Që nga vërshëllima e parë e gjyqtarit, nikoqirët ishin në sulm, teksa ia arritën qëllimit, pra t’i zhbllokojnë shifrat, me anë të Jetmir Topallit.

7′ Ballkani – Llapi 1-0

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në vazhdim të takimit, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Edhe më tutje nuk ka ndryshim rezultati në dy takimet tjera që kanë filluar nga ora 17:00, Gjilani – Prishtina dhe Drenica – Ferizaj.

/GazetaBlic/

08/07/2020 18:22

Besnik Krasniqi ndan rrugët me Ballkanin, madje parakohe