Sporti

Minuta e 5’të dhe zhbllokohet derbi Drita – Ballkani, Munishi ndëshkohet me karton

10/20/2019 14:11
nga:M K

Kanë mjaftuar vetëm pesë minuta që të zhbllokohet sfida derbi mes Dritës dhe Ballkanit.

Vendasit kanë shënuar golin e epërsisë përmes Izair Eminit, shkruan GazetaBlic.

Emini realizoi bukur pas një asistimi fenomenal nga njëri prej mbrojtësve gjilanas.

Dy minuta më pas, trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi u ndëshkua me karton të verdhë, pas kundërshtimit të vendimeve ndaj gjyqtarit.

8′ Drita – Ballkani 1-0

/GazetaBlic/

11/16/2019 16:42

LAJMI I FUNDIT: Drita ndërpret bashkëpunimin me sulmuesin brazilian