Lajme

Ministrja Hoxha thërret konferencë për media lidhur me vizat

09/14/2018 08:42
nga:Gazeta Blic

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thirrur konferencë për media.

E me gjasë kjo konferencë ka të bëjë me votimin pro liberalizimit të vizave në Parlamentin Evropian.

Konferenca mbahet në orën 16:00 në ndërtesën e Qeverisë.

Ndryshe, Parlamenti Evropian dje ka votuar pro hapjes së dialogut të të ashtuquajturit trialog brenda BE-së, me 420 vota për, 186 kundër dhe 22 abstenime.

 

04/15/2019 17:16

Dhurata Hoxha: Kosova troket në derën e BE-së