Lajme

Ministrja e Jashtme kroate viziton Kosovën

03/14/2018 07:29
nga:M H

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Marija Pejqinoviq – Buriq, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Pejqinoviq – Buriq do të pritet nga homologu i saj kosovar, Behgjet Pacolli, të cilët pas takimit do të mbajnë konferencë për media në Ministrinë e Punëve të Jashtme.

12/12/2018 13:56

Haliti: Ushtria e Kosovës nuk duhet ta shqetësojë askënd