Lajme

Ministri jep dorëheqje sepse u vonua për në debat në Parlament

02/01/2018 08:59
nga:A. R.

Ministri i Departamentit për Zhvillim Ndërkombëtar Michael Bates në Britani ka dhënë dorëheqjen.

Ai u vanua për t’ju bashkangjitur një debati që duhej mbajtur në Parlament.

Shkak është bërë mungesa e tij në Shtëpinë e Lordëve, ku ai duhej të ishte për të ju përgjigjur një pyetje.
Ai tha se ndihej i turpëruar. Por dorëheqja e tij nuk është pranuar dhe ai do të vazhdojë punën e tij.

Bates është pjesë e Shtëpisë së Lordëve që nga 2008 dhe u tregua i gatshëm për të dhënë dorëheqjen vetëm se nuk ishte në vendin e tij për tu përgjigjur për pyetjet e koleges Ruth Leister.

Ai i kërkoi falje Baroneshës Leister, por megjithatë dorëheqja e tij nuk u pranua.

 

01/10/2020 23:27

Një i ri kosovar gjendet i vdekur në burg në Britani: Familja dyshon, autoritetet nisin hetimet