Lajme

Ministri i Jashtëm slloven viziton Kosovën

03/13/2018 07:19
nga:M H

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë vizitës në Prishtinë, Erjavec do të pritet nga kryeministri Ramush Haradinaj si dhe nga homologu i tij, Behgjet Pacolli.

Po ashtu Erjavec do të marrë pjesë edhe në Forumin Ekonomik Kosovë-Slloveni, ku do të jenë të pranishme afër 40 kompani sllovene të sektorëve të ndryshme.

03/25/2019 18:49

Thaçi: Marrëdhëniet e vështira me Vuçiq, të dy e dimë nga jemi