Lajme

Ministri Bytyqi uron Festën e Pashkëve

03/31/2018 16:09
nga:A. R.

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi u ka uruar festën e Pashkëve të gjithë besimtarëve katolikë. Ka uruar për më shumë dashuri, paqe e harmoni.

“Në këtë ditë të veçantë për besimtarët e besimit katolik, uroj që sa më shumë të ketë dashuri, paqe, harmoni, e çdo gjë të mirë në familjet e të gjithëve!

Me rastin e Pashkëve, uroj dhe shpresoj në sa më shumë besim tek njëri-tjetri, shpresoj në një bashkëpunim në rritje, çdo herë për qëllime pozitive, për vendin dhe komunitetin! Gëzuar!”, thuhet në urimin e Ministrit.

 

 

02/17/2018 23:51

Edhe në Angli festohet 10-vjetori i pavarësisë