Lajme

Ministri Bushati nis vizitën zyrtare në Kosovë

09/14/2018 07:36
nga:Gazeta Blic

Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovës, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve.

Ai fillimisht do të takohet me kryeministrit Ramush Haradinaj, pastaj me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, të cilët do ta mbajnë edhe një konferencë për media. Ndërsa, në orën 10:30, do ta takojë kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

07/18/2019 01:42

“Jeta ime ishte në rrezik, u ble edhe revolja për vrasjen time”