Lajme

Ministrat e LDK-së mungojnë në mbledhjen e qeverisë, Kurti ka një përgjigje për ta!

05/31/2020 19:18
nga:Norë Kelmendi

Pa prezencën e ministrave të LDK-së ka filluar mbledhja e Qeverisë në detyrë.

E lidhur me këtë çështje, Kurti tha se ai nuk e di arsyen pse ministrat e LDK-së, nuk morrëm pjesë në mbledhje.

“Nuk e di pse nuk erdhën, nuk besoj që unë duhet të përgjigjem për mospjesëmarrjet e tyre”, tha Kurti.

Qeveria në detyrë në mbledhjen e sotme ka marrë vendimin t’i shfuqizojë disa nga venmdimet që kishte ndërmarrë për shkak të parandalimit të përhapjes së pandemisë COVID-19

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka prezantuar vendimet të cilat më pas u votuan në mbledhjen e Qeverisë.

“Rihapja e kopshteve dhe çerdheve mosha 0-5 vjeç, përgatitjet për testin e arritshmërisë, kthimi në shkollë i klasëve të nënta, organizimi i ambientit për testin e maturës. Të shfuqizohet vendimi për vetizolim. Të shfuqizohet vendimi për mbylljen e kufijve, të hapen të gjitha pikat kufitare në Kosovë. Ata që vijnë nga jashtë dhe nuk e kanë kryer testin në afat kohor jo më shumë se 4 ditë, detyrohen të vetizolohen për shtatë ditë. Shfuqizohet mbyllja e kafiterive, bareve restoranteve dhe qendrave tregtare”, tha Vitia.

Albin Kurti dhe Arben Vitia mbajnë konferencë për media

Albin Kurti dhe Arben Vitia mbajnë konferencë për media

Publiée par GazetaBlic sur Dimanche 31 mai 2020

Albin Kurti: Pasi do ta marrim aktvendimin e plotë të Gjykatës Kushtetuese, do t’ju njoftojmë me qëndrimin tonë të plotë

LAJMI I FUNDIT: Megjithatë, çerdhet hapen nga nesër

LAJMI I FUNDIT|| Qeveria sapo vendosi: Hapen çerdhet, kafiteritë, kufijtë, e qendrat tregtare

06/30/2020 11:59

Albin Kurti është fytyrë e një patrioti për këngëtaren e njohur nga Shqipëria