Sporti

Mina thyen një ‘rekord’ pas transferimit tek Barcelona, ja për çfarë bëhet fjalë

01/11/2018 11:37
nga:Lorik J

Skuadra e Barcelonës ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të Palmeiras.

Mbrojtësi brazilian ëshë transferuar tek skuadra e Barcelonës për 11.8 milionë euro, shkruan GazetaBlic.

Pas transferimit në Barcelonë, Yerry Mina ka thyer një ‘rekord’.

Qendërmbrojtësi kolumbian bëhet lojtari më i gjatë në ekip në 1.95m, duke lënë prapa Piqué 1.94m dhe Busquets 1.89.

Vlen të theksohet se Mina ka nënshkruar një kontratë pesë vjeçare me Barçën dhe klauzola e tij është 100 milionë euro./GazetaBlic/

12/13/2018 17:15

Thaçi: Nga ky muaj, vajzat dhe djemtë tanë, me dinjitet e krenari edhe do ta mbrojnë Republikën e Kosovës