Sporti

Milani vazhdon garën për mesfushorin e Chelseat

08/09/2018 21:18
nga:M K

Milani po vazhdon të jetë njëra prej skuadrave më aktive të kësaj merkatoje.

Që nga vendimi pozitiv i gjykatës së arbitrazhit sporitv, Rossonerët nuk janë ndalur në afatin kalimtar të verës, shkruan GazetaBlic.

Së pari ndryshimet u bënë te pronarët e klubit, ku fondi ELLIOT morri përsipër mbi 70% të aksioneve, derisa pastaj rradha ishte për kryesinë. Braziliani Leonardo u emërua drejtor teknik, kurse me insistimin e këtij të fundit, u kthye edhe legjenda kuq e zi , Paolo Maldini.

Leonardo dhe Maldini janë vënë seriozisht në garë për mesfushorin e Chelseat, Bakayokon, i cili shumë shpejt mund të zbarkoi në Apenine.

Kontaktet po vazhdojnë derisa ditëve të ardhshme mund të mbyllet gjithçka.

/GazetaBlic/

06/20/2019 00:21

Parashikon Donika Kadaj- Bujupi: AAK do t’i fitojë zgjedhjet, kurdo që ato mbahen