Sporti

Milani shumë pranë goditjes së radhës në merkato

09/25/2020 12:45
nga:Mergim Rreci

Schalke thuhet se janë të përgatitur të lejojnë Milanin që të synojë Matija Nastasic të largohet në huazim me një mundësi për të blerë.

Sky Sport Italia zbulon se Milani është në bisedime e sipër me Die Konigsblauen mbi mbrojtësin serb, përcjell GazetaBlic.

Fiorentina nuk janë të gatshme të negociojnë çmimin e kërkuar për Nikola Milenkovic dhe Milan ka filluar të kërkojë diku tjetër dhe mund ta rikthejë ish-Violen në Serie A.

Nastasic u transferua në Schalke nga Manchester City në korrik 2015 dhe që atëherë ka luajtur 139 lojëra konkurruese për gjermanët.

Raporti pretendon se Milani po përgatit një ofertë kredie me një mundësi për të blerë verën e ardhshme dhe Schalke po konsideron të lejojë 27-vjeçarin, i cili ka një kontratë deri në qershor 2022, të transferohet në San Siro.

/GazetaBlic/