Sporti

Milani pas yllit të Arsenalit

10/11/2018 10:46
nga:M K

Milani nuk e ka ndërmend të ndalet.

Përkundër se ishte shumë aktiv në merkaton që e lamë pas, skuadra kuq e zi po mendon edhe për afatin kalimtar të Janarit si dhe atë të verës, shkruan GazetaBlic.

Rossonerët po monitorojnë nga afër situatën e fantazistit uellsian të ‘topçinjëve’, Aaron Ramsey.

Këtij të fundit i skadon kontrata verën e vitit të ardhshëm, derisa për të janë të interesuara një numër i madh i ekipeve.

Edhe Juventusi flitet se është i interesuar, por bianconerët nuk dëshirojnë që t’a paguajnë aq sa kërkon futbollisti.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat sa i përket kësaj çështjeje, ndërsa 18 herë kampionët italian po mendojnë për lëvizjet e rradhës.

/GazetaBlic/

02/19/2019 17:55

Hoti: Nënshkrimet për rrëzimin e Haradinajt i kam në zyren time, po presim t’i bëjmë 61