Sporti

Milani pas talentit të madh rus, finalizmi i marrëveshjës mund të bëhet këtë javë

07/03/2020 21:18
nga:Mergim Rreci

Milani mund të përpiqet të bëjë një shkëmbim të drejtpërdrejtë me Diego Laxalt duke shkuar në Lokomotiv Moskë në këmbim të Aleksei Miranchuk.

Sipas Transfer20.com, ambiciet e Sevilla-s për të nënshkruar Miranchuk mund të shuhen nga plani i kuqezinjve, përcjell GazetaBlic.

Të dy Miranchuk dhe Laxalt vlerësohen me 15 milion €, kështu që do të ishte një shkëmbim i thjeshtë i lojtarëve pa kosto shtesë.

Miranchuk është një mesfushor krijues 24-vjeçar, i cili tashmë ka 25 paraqitje të nën rripin e tij për Rusinë.

Kontrata e tij me Lokomotiv Moskën shkon deri në qershor 2021 dhe vëllai i tij binjak Anton gjithashtu luan për këtë klub.

Këtë sezon, ai ka kontribuar me 13 gola dhe pesë asistime në 27 ndeshje konkurruese, përfshirë dy gola në katër paraqitje në Ligën e Kampionëve.

Çuditërisht, të dy ata gola ishin kundër kundërshtarëve italianë Juventus.