Sporti

Milan – Juventus, notat e lojtarëve

02/13/2020 23:16
nga:Lorik J

Milan dhe Juventus kanë luajtur baraz në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Rebic realizoi për Milanin pas një ore lojë – ndërsa Ronaldo barazoi shifrat në minutën e 90’të nga pika e bardhë e penalltisë, shkruan GazetaBlic.

Sipas ‘Whoscored’, më i miri në këtë ndeshje ishte portieri i Juventusit, Buffon, që u vlerësua me notën 8.6.

Zlatan Ibrahimovic u vlerësua me notën 7.0, kurse Ronaldo me notën 7.4.

Ja notat e lojtarëve: