Lajme

Milaim Zeka: Albin Kurti u rrëzua se mendonte që është “baba” në këtë vend

03/25/2020 23:04
nga:Gazeta Blic

Pas rrëzimit të Qeverisë Kurti, kanë ardhur edhe reagimet e para, raporton Gazeta Blic.

Zeka në një intervistë për RTK ka theksuar se nuk ka pritur që Albin Kurti do të dorëzohej kaq lehtë.

Ish- deputeti ka theksur se aryse pse ka rënë Kurti lidhet edhe me atë bindjen e tij se ai është “baba” në këtë vend.

Zeka ndër të tjera ka theksuar se Kurti sot e bëri një deklaratë skandaloze kur tha se presidenti Thaçi i ka thënë “eja të shkojmë në Uashington, e nënshkruajmë marrêveshjen dhe e heqim qafe Serbinë”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

LAJMI I FUNDIT: Votohet mocioni i mosbesimit, shkarkohet qeveria “Kurti”