Sporti

Mesut Ozil afër kalimit tek ky klub gjigant

12/07/2017 21:43
nga:E.A

Chelsea i është bashkuar Manchester United në garën për të nënshkruar me mesfushorin e Arsenal, Mesut Ozil.

Skuadra nga Stamford Bridge është duke shikuar mundësinë e transferimit të mesfushorit gjerman të Topçinjve.

Gjermani pritet të jetë lojtar i lirë verën tjetër, prandaj besohet se do të ndërrojë skuadër gjatë afatit kalimtar të janarit.

Ish lojtari i Real Madrid i’u bashkua anglezëve në vitin 2013-të dhe kontrata e tij skadon në verën e vitit 2018.

 

12/08/2018 20:23

Sarri ‘leksion’ Guardiolas, buzëqesh Jurgen Klopp