Sporti

Messi shkëlqen në fitoren e Barcelonës

01/11/2018 23:21
nga:Y.K

Barcelona ka fituar me rezultat bindës përballë skuadrës së Celta Vigos në kuadër të “Copa Del Rey”

Skuadra e trajnerit Valverde ka fituar me rezultat 5-0, dhe kështu ka siguruar kualifikimin për fazën tjetër, shkruan Gazeta Blic

Më meritori për kë fitore ka qenë Leo Messi i cili ka shënuar dy herë në minutat (12.15) dhe ka dhuruar një asistim për Jordi Alba në minutën e 31, po ashtu nga një gol e kanë shënuar edhe Luis Suarez dhe Ivan Rakitic

I pranishëm në tribuna ka qenë edhe lojtari më i ri i tyre braziliani Coutinho./Gazeta Blic

iframe frameborder=”0″ width=”480″ height=”270″ src=”//www.dailymotion.com/embed/video/x6cz665″ allowfullscreen>

&nbs

12/09/2018 13:37

Suarez drejt largimit nga Barcelona