Sporti

Messi rimerr kreun – kjo është renditja më e fundit në garën për ‘Këpucën e Artë’

03/20/2017 19:03
nga:Gazeta Blic

Teksa po afrohet përfundimi i stinorit, gara për Këpucën e Artë sa vjen e bëhet më interesante.

Lionel Messi vazhdon të kryesojë në garën për Këpucën e Artë, pasi që deri më tani ai ka realizuar 25 gola në La Liga dhe ka plot 50 pikë të mbledhura.

Pas argjentinasit renditet sulmuesi i Sportingut, Bas Dost që ka 24 gola dhe 48 pikë, ndërsa i treti është Pierre Emerick Aubameyang me 23 gola e 46 pikë.

Ka ngecur fituesi i vitit të shkuar Luis Suarez që është i pesti me 21 gola, kurse Cristiano Ronaldo, numëron 19 gola, dhe renditet në pozitën e tetë.

Golashënuesit më të mirë në Evropë:

1. Lionel Messi (Barcelona) 25 Gola 50 Pikë

2. Bas Dost (Sporting) 24 Gola 48 Pikë

3. Pierre Emerick Aubameyang (Dortmund) 23 Gola 46 Pikë

4. Anthony Modeste (Koln) 19 Gola 38 Pikë

4. Andrea Belotti (Torino) 22 Gola 44 Pikë

5. Robert Lewandowski (Bayern Munich) 21 Gola 42 Pikë

5. Edin Xheko (Roma) 21 Gola 42 Pikë

5. Luis Suarez (Barcelona 21 Gola 42 Pikë

5. Romelu Lukaku (Everton) 21 Gola 42 Pikë

6. Edinson Cavani (PSG) 27 Gola 40.5 Pikë

7. Dries Mertens (Napoli) 20 Gola 40 Pikë

7. Mauro Icardi (Inter) 20 Gola 40 Pikë

8. Gonzalo Higuain (Juventus) 19 Gola 38 Pikë

8. Harry Kane (Tottenham) 19 Gola 38 Pikë

8. Cristiano Ronaldo (Real Madrdi) 19 Gola 38 Pikë

9.Alexis Sanchez (Arsenal) 18 Gola 36 Pikë

10. Alexandre Lacazette (Lyon) 23 Gola 34.5 Pikë

05/23/2018 09:24

Në rast takimi Spanja-Argjentina, Jordi Alba: Nuk e njoh në fushë Lionel Messin