Sporti

“Messi nuk i ka asnjë borxh Argjentinës, futbolli i ka borxh atij një Kupë Bote”

10/12/2017 14:05
nga:Gazeta Blic

Me golat e tij, Lionel Messi shpëtoi edhe pankinën e Jorge Sampaolit.

Në fundin e ndeshjes, trajneri i Argjentinës tha se kapiteni i skuadrës së tij është lojtari më i mirë i historisë së futbollit dhe ky sport i detyrohet një Botëror.

“Messi nuk ia ka borxh Argjentinës një Kupë Bote, por është futbolli që i ka borxh një Botëror Mesit. Ai është lojtari më i mirë i historisë dhe nuk ishte logjike që të mungonte në një kompeticion kaq të rëndësishëm. Jemi forcuar shumë dhe kemi krijuar një grup për ta mbështetur Mesin dhe për ta bërë atë që të demonstrojë të gjitha vlerat që ka si lojtar. Jam shumë i lumtur për këtë arritje, por nuk duhet ta kishim çuar situatën deri këtu”, tha trajneri i Argjentinës.

07/18/2018 11:07

Messi fillon “përgatitjet” për sezonin e ri