Sporti

Messi ndryshon ‘taktikë’ të lojës

03/16/2018 19:00
nga:L I

Lionel Messi ka folur se si ka ndryshuar stilin e lojës së tij.

Argjentinasi që sot numëron pesë topa të artë, ka thënë se ka ndryshuar stilin e lojës së tij, duke u bërë më shumë lojtar i skuadrës.

“Më parë, doja të kapja topin dhe doja të luaja lojën time, ose përpiqesha të luaja lojën time”, ka deklaruar Messi.

“Sot po përpiqem të bëjë ekipin që të luaj më shumë, të më pasojnë më shumë topin, dhe të mos bëhem egoist, e them në thonjëza”.

05/13/2020 18:01

Semedo në shitje, Barcelona ia cakton çmimin