Sporti

“Messi më i miri në botë, Iniesta është fantastik”

06/18/2017 20:33
nga:Gazeta Blic

Portieri i Barcelonës, Marc-Andre ter Stegen, ka lavdëruar dy bashkëlojtarët e tij, Lionel Messin dhe Andres Iniestan.

Gjermani këtë vit ka kompletuar edicionin e tretë te Barcelona pas një starti të dobët, ku vendin e titullarit ndante me Claudio Bravon.

Për Ter Stegen, Lionel Messi është futbollisti më i mirë në botë, ndërsa Iniestan e ka quajtur fantastik.

“Lionel Messi është më i miri, ndërsa Iniesta është fantastik”, ka deklaruar Ter Stegen.

Ter Stegen ka edhe shumë vite te Barcelona, ku në maj të këtij viti ka nënshkruar kontratë të re që e mban në ‘Camp Nou’ deri në vitin 2022.

06/22/2018 12:02

Ky ekip po e dëshiron Alban