Sporti

Mësoni datën e dhurimit të çmimit “Topi i Artë”

11/09/2018 17:36
nga:I S

U caktua data për çmimin më të madh individual për lojtarë “Topin e Artë”.

Këtë sezon ka ngjallur një reagim të madh se kujt do i takoj ky çmim shumë i rëndësishëm për çdo futbollistë, shkruan GazetaBlic.

Përveç kandidatëve të përhershëm Messit e Ronaldos në garë për ” Topin e Artë” do të ketë edhe futbollist francez.

Messi dhe Ronaldo shihen si më pak favoritët për të fituar këtë çmim e cila jepet nga “France Football”. Çmimi prestigjioz individual “Top i Artë” do të jepet në datën 3 dhjetor.

Kujtojmë se me paraqitjet fantastike të futbollistit fancez Mbappe, dhe ati kroat Modriç, nuk është e largët që të dy të jenë në garë për këtë çmim prestigjioz.

/GazetaBlic/