Lajme

Mësoni se kur do të ndalen të reshurat e borës

01/10/2019 23:57
nga:L H

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende në orët e hershme të ditës parashihet të ketë reshje të kohëpaskohshme të borës, pjesa tjetër e ditës do të mbetet nën ndikimin e vranësirave të dendura dhe pa reshje.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënoj ngritje graduale.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-4m/s.