Sporti

Mësoni se a do të luajë Higuain në fundjavë

11/09/2018 19:17
nga:I S

Lajm i mirë për Milanin pasi që lojtari kyç i skuadrës ‘El Pipita’ Higuain është parë të stërvitet me gjigandin e Seria A- së.

Lojtari i Milanit i cili këtë verë zbarkoi në ‘San Siro’, si huazim nga Juve, pësoi një lëndim në gju në ndeshjen kundër Undinesës dhe që mungoi në ndeshjen ndaj Real Betisit në ‘Ligën e Evropës’, shkruan GazetaBlic.

Milan ka një listë të gjatë të lojtarëve të lënduar me Lucas Biglian, Mattia Caldaran, Jack Bonaventuran dhe Davide Calabrian, Mateo Musacchion Hakan Calhanoglu e Patrick Cutronen, që janë të dyshimtë për ndeshjen ndaj Juventusit.

Kujtomë se Higuain është rikthyer në stërvitje dhe besohet të jetë në palnet e para të trajnerit Gattuso.

/GazetaBlic/