Sporti

Mësoni kur hedhet shorti për 1/8-ën e finales në Ligën e Kampionëve

12/11/2019 23:33
nga:M K

Janë mësuar tashmë të gjitha skuadrat që e kanë siguruar fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve.

Ajo që është rëndësishme, padyshim, fakti se të hënën hedhet shorti për 8 çiftet e kësaj faze, shkruan GazetaBlic.

Kuptohet, rregullat janë ato të kaluarat, pra një skuadër nuk mund të luajë përballë skuadrës që e kishte në grup dhe përballë skuadrës nga i njëjti shtet.

Kujtojmë se ndeshjet zhvillohen me datat 18/19 dhe 25/26 Shkurt, derisa ato të kthimit me 10/11, 17 dhe 18 Mars.

/GazetaBlic/

08/26/2020 09:52

Sot ndeshjet e radhës kualifikuese për Champions, emra të njohur në fazën e dytë