Sporti

Mësoni emrat e 14’të skuadrave të kualifikuara në raundin tjetër, nesër mësohen dy të fundit

12/10/2019 23:26
nga:M K

Janë mbyllur ndeshjet e sotme në Ligën e Kampionëve, aty ku tashmë janë mësuar emrat e skuadrave tjera të kualifikuara.

Dortmundi me fitoren ndaj Slavias dhe dështimin e Interit përballë Barcelonës, e siguroi kalimin tutje, teksa Chelsea, Liverpooli e Napoli ishin skuadrat e mëdha që prenë biletën për në fazën e eliminimit direkt, shkruan GazetaBlic.

Më poshtë emrat e 14’të skuadrave të kualifikuara deri më tani nga 16’të sosh, kurse nesër do të mësohen edhe dy të tjerat.

PSG

Real Madrid

Bayern Munchen

Tottenhem

Manchester City

Juventus

Liverpool

Napoli

Barcelona

Dortmund

Leipzeig

Lyon

Valencia

Chelsea

/GazetaBlic/

12/18/2019 09:58

Golat më të bukur të fazës së grupeve, UEFA ju fton që ta votoni më të mirin